Systemy drzwi przesuwnych

Długość prowadnicy
Nie wiesz jak dobrać rozmiar drzwi i systemu przesuwnego?
Skorzystaj z poradnika zakupowego
New

Systemy dla osób niepełnosprawnych

Pojedynczy SMART

898,001.298,00

Systemy drzwi przesuwnych

SIMPLE

549,001.898,00

Systemy drzwi przesuwnych

ROLLER

649,00799,00

Systemy drzwi przesuwnych

HAMAK

549,001.898,00
New

Systemy drzwi przesuwnych

Podwójny SMART

1.397,002.197,00

Systemy drzwi przesuwnych

CLASSIC

599,001.998,00
1.479,001.959,00

Systemy drzwi przesuwnych

SLIM (do cienkich drzwi)

549,00999,00

Systemy drzwi przesuwnych

Wieszak Sufitowy

50,00

Systemy drzwi przesuwnych

Wieszak naprzemienny

50,00

Systemy drzwi przesuwnych

Prowadnica górna

249,00399,00

Systemy drzwi przesuwnych

Prowadnica górna „L”

349,00

Systemy drzwi przesuwnych

Dodatkowe wieszaki

300,00400,00

Systemy drzwi przesuwnych

M200

3.600,004.275,00
Nie wiesz jak dobrać rozmiar drzwi i systemu przesuwnego?
Skorzystaj z poradnika zakupowego

Rysunki techniczne
Potrzebujesz inny system? Zapytaj o indywidualny projekt:

Systemy przesuwne RENO

Tak jak każdy z nas jest inny, tak różne są nasze wyobrażenia o wysmakowanej przestrzeni, pięknie czy przytulności. Dlatego oferujemy Państwu szeroki wybór systemów do montażu drzwi przesuwnych. W sumie wybierać możecie spośród dziewięciu zróżnicowanych stylistycznie systemów do drzwi przesuwnych w jednym z dwóch wykończeń: Rustical lub Elegance. Oferujemy również dopasowane do potrzeb klienta długości prowadnic od 160 do 360 centymetrów. Jeżeli Wasza kreatywność jest tak duża, że żaden z modeli prezentowanych w sklepie nie zaspokaja Waszych potrzeb w stu procentach, prosimy o kontakt mailowy na adres: drzwiprzesuwne@reno-reno.pl. Na pewno uda nam się spełnić Państwa oczekiwania.

Piękno prostoty, czyli klasyka w trzech odsłonach

Systemy przesuwne do drzwi przesuwnych z linii Classic, Simple i Hamak, wykonane z malowanej proszkowo stali, charakteryzują się wysmakowanym designem łączącym klasyczne formy z nienachalną wyrazistością. Świetnie podkreślą charakter wszystkich rodzajów wnętrz: klasycznych, rustykalnych i nowoczesnych, a ich prostota nie odwraca uwagi od skrzydeł drzwi przesuwnych, które w tym przypadku wychodzą na pierwszy plan. Systemy przesuwne do drzwi przesuwnych z tych trzech linii składają się z prostych w formie wieszaków do drzwi, które tworzą subtelną ramę dla niewielkich rolek oraz dopasowanej do całości prowadnicy. W zależności od modelu wieszaki są widoczne na tle skrzydła (Classic i Simple) lub zamocowane do jego górnej krawędzi (Hamak). Dzięki temu można jeszcze skuteczniej dopasować ich styl do aranżacji pomieszczeń.

Sprawdź też: Prowadniki do drzwi przesuwnych – czyli po co, gdzie i dlaczego?

Design i funkcjonalność w jednym

Kolejne trzy nietuzinkowe, rustykalne systemy przesuwne do montażu drzwi przesuwnych oferowane przez firmę Reno to Podkowa, Rossa i Roller. Są one bardziej wyszukane stylistycznie i zdecydowanie bardziej wyraziste niż te prezentowane wyżej. 
Modele Podkowa i Roller dedykowane zostały wnętrzom o charakterze rustykalnym lub takim, gdzie minimalizm kontrastuje z tradycyjnymi dodatkami. Efektowna, duża rolka z imitacją szprych w systemie do drzwi przesuwnych Roller intensywnie odcina się od tła, nadając pomieszczeniu wyraźnie tradycyjnego wiejskiego charakteru. Proste białe drzwi, na przykład model Zet, będą się z nim prezentowały zjawiskowo. W tworzeniu odpowiedniego klimatu nie ustępują mu wieszaki o charakterystycznym kształcie z systemu Podkowa. Kontrastują one z kolorem skrzydła drzwi, tworząc w ten sposób kompozycję w zdecydowanie rustykalnym stylu. Z kolei system do drzwi przesuwnych Rossa to propozycja skierowana do zwolenników bardziej eleganckich rozwiązań. Dwie subtelne rolki oraz wieszak o lejkowatym profilu świetnie uzupełnią skrzydła drzwiowe w pomieszczeniach klasycznych i eleganckich. Dodatkowym atutem dwurolkowych systemów do drzwi przesuwnych (Podkowa i Rossa) jest możliwość podwieszenia na nich drzwi cięższych niż standardowe.

Rustical kontra Elegance

Dodatkowo większość systemów przesuwnych do drzwi przesuwnych produkowanych przez naszą firmę ma możliwość wykończenia w stylu Rustical lub Elegance. Wykończenia rustykalne charakteryzują się bardziej surowym, można by rzec technicznym podejściem. Śruby mocujące posiadają tradycyjną formę sześciokątów oraz wystają ponad płaszczyznę skrzydeł i okuć. Z kolei systemy do montażu drzwi przesuwnych w wariancie Elegance to przylegające do mocowanych elementów okrągłe śruby o lekko tylko wypukłym profilu. To zadziwiające, jak tak drobne detale potrafią wpłynąć na wyraz całej kompozycji, ale dzięki nim uzyskujemy jeszcze bardziej tradycyjny lub subtelnie elegancki charakter aranżacji.

Sprawdź też: Odległość drzwi od ściany w drzwiach przesuwnych

Jak właściwie dobrać długość prowadnicy górnej

Na koniec trochę matematyki, czyli prosty sposób na wyliczenie odpowiedniej długości prowadnicy górnej dla Waszego systemu do drzwi przesuwnych. Najpierw należy wymierzyć otwór, w którym montowane będą drzwi. Do jego szerokości dodajemy 10 cm i w ten sposób otrzymujemy szerokość skrzydła lub sumę szerokości skrzydeł. Wartość tę mnożymy przez dwa. Dla ułatwienia możecie zastosować wzór, gdzie symbol „a” oznacza szerokość światła przejścia: ((a + 10) x 2) Tym, którzy już trochę zapomnieli matematyczne zawiłości, przypominamy, że zawsze najpierw wykonujemy działania w nawiasach:) I to wystarczy, żeby mieć pewność odpowiedniej długości prowadnicy górnej.