Linia Rustical

Kolor Drzwi
Szerokość Drzwi
Wysokość Drzwi
Kolor Drzwi
Szerokość Drzwi
Nie wiesz jak dobrać rozmiar drzwi i systemu przesuwnego?
Skorzystaj z poradnika zakupowego

Drzwi przesuwne

DUET

1.875,002.425,00

Drzwi przesuwne

2ZET

1.875,002.425,00
Nie wiesz jak dobrać rozmiar drzwi i systemu przesuwnego?
Skorzystaj z poradnika zakupowego

Rysunki techniczne
Drzwi nie ma w kolekcji? Zapytaj o indywidualny projekt:

Drzwi rustykalne – modne nie tylko na wsi

Domy położone na wsiach, a także wśród gór, jezior czy lasów charakteryzuje niepowtarzalny styl, który nawiązuje do wizji chatki wykonanej z bali, otoczonej naturą, położonej z dala od gwaru miasta i dróg. Kto marzy o takim właśnie domu lub mieszka w nim od dawna albo od jakiegoś czasu, powinien również wiedzieć o tym, że do tak specyficznego miejsca idealnie pasują drzwi przesuwne w stylu rustykalnym, o szlachetnej i surowej formie, które wnętrzu domu są w stanie nadać niepowtarzalną atmosferę i niebanalny design.

Nie oznacza to jednak, że tylko w przypadku domów wiejskich można pozwolić sobie na zapełnienie wewnętrznych przejść „osłonami” nawiązującymi do rustykalizmu. Mieszkańcy nowoczesnych wnętrz nie poprzestają na jednym stylu, ale chętnie poszukują innowacyjnych rozwiązań, a co za tym idzie – łączą ze sobą różne style, począwszy od skandynawskiego, klasycznego, loftowego, poprzez prowansalski, nawiązujący do wsi czy orientalny. I do każdego z nich świetnie będą pasować drzwi przesuwne rustykalne.

Modne drzwi w stylu rustykalnym

W rzeczywistości drzwi przesuwne w stylu rustykalnym, typu „barn door”, nie mają swojego początku w niedalekiej przeszłości, ale ich historia sięga czasów pierwszych stodół, ponieważ wywodzą się właśnie od zwyczajnych wrót, jakie montowano przy budowie stodół, by zabezpieczyć siano, słomę czy inne produkty ważne w rolnictwie. Można powiedzieć wprost, że ich struktura jest taka sama jak ta dawna, tyle że unowocześniona i nakierowana nie tylko na cele praktyczne, ale również, a może przede wszystkim, na czynniki stylistyczne.

Drzwi przesuwne rustykalne są zbudowane z litego drewna sosnowego, a dodatkowo można je postarzyć lub – na życzenie Klienta – wykonać ze starych desek, a wówczas będzie można z całą pewnością przyznać, że oto przed nami produkt z duszą. Połączone pionowe deski, do których dołączono deski konstrukcyjne, układające się między innymi we wzór X, K czy Z, to rozwiązanie, które zachwyci nie tylko miłośników wprowadzania do mieszkań – za pomocą odpowiedniej aranżacji – wiejskich klimatów, ale także tych, którzy zetkną się z tym stylem po raz pierwszy.

Drzwi rustykalne – urok litego drewna

Stawiamy na perfekcyjne rozwiązania, dlatego oferowane przez nas drzwi przesuwne w stylu rustykalnym są głęboko szczotkowane, dzięki czemu pozwalają cieszyć oko pięknym rysunkiem, a same deski sosnowe zostały dokładnie osuszone i specjalnie wyselekcjonowane. Ten produkt wykonano więc z materiału najwyższej jakości, a szeroka gama kolorów sprawia, że wybór jest naprawdę wielki, dlatego dobranie takiej barwy, która będzie odpowiadać wnętrzu, nie będzie stanowiło żadnego problemu, a jeśli nawet tak się stanie, nasi eksperci są do Państwa dyspozycji.

Warto zwrócić uwagę na drewniane drzwi przesuwne rustykalne w bieli, które świetnie sprawdzą się w sypialni utrzymanej w skandynawskim klimacie. Wszystko jednak zależy od gustu właścicieli, którzy mogą przedkładać nad biel naturalny kolor sosny lub inne, również dostępne w naszej ofercie odcienie, jak chociażby kolor dębu, orzecha czy popiel, palisander, wenge czy piękny rustykalny dąb, którym może udekorować pomieszczenia, czyniąc je bardziej przytulnymi. Rozwiązań jest bardzo wiele i sprawdzą się także w minimalistycznych wnętrzach, a nawet przełamią ich styl, ponieważ nasz produkt mieści się też w małych przestrzeniach, w których klasyczne modele nie zawsze się sprawdzają.

Drzwi rustykalne – proste w montażu, praktyczne w życiu

Rustykalne drzwi przesuwne są proste w montażu, dlatego można podjąć się go samemu, obywając się bez fachowej pomocy. Ponadto doskonale spełniają się w roli ścianek oddzielających od siebie wejścia do poszczególnych pomieszczeń, co jest istotne między innymi wówczas, gdy chcemy odgrodzić się od rodzinnego zamieszania czy hałasu i pobyć we własnej przestrzeni. A to nie wymaga wiele wysiłku, tym bardziej jeśli dołączyć do nich system przesuwany Roller I Podkowa, który dodatkowo dopełni styl rodem z wiejskiej chatki – styl, który można kochać lub nienawidzić, ale trudno przejść obok niego obojętnie.