Linia Rustical

Drzwi przesuwne rustykalne

Linia Rustical

Wybierz Kolor Drzwi
Szerokość drzwi
Wysokość drzwi

Nie wiesz jak dobrać rozmiar drzwi i systemu przesuwnego?
Skorzystaj z poradnika zakupowego

Drzwi przesuwne

BELTA

1.050,001.900,00

Drzwi przesuwne

DUET

1.125,001.975,00

Drzwi przesuwne

2ZET

1.125,001.975,00

Drzwi przesuwne

IKSER

1.125,001.975,00

Drzwi przesuwne

ROBIN

925,001.725,00

Drzwi przesuwne

ZETIN

1.050,001.900,00

Nie wiesz jak dobrać rozmiar drzwi i systemu przesuwnego?
Skorzystaj z poradnika zakupowego


Rysunki techniczne

Drzwi nie ma w kolekcji? Zapytaj o indywidualny projekt:

Drzwi rustykalne – modne nie tylko na wsi

Domy położone na wsiach, a także wśród gór, jezior czy lasów charakteryzuje niepowtarzalny styl, który nawiązuje do wizji chatki wykonanej z bali, otoczonej naturą, położonej z dala od gwaru miasta i dróg. Kto marzy o takim właśnie domu lub mieszka w nim od dawna albo od jakiegoś czasu, powinien również wiedzieć o tym, że do tak specyficznego miejsca idealnie pasują drzwi przesuwne w stylu rustykalnym, o szlachetnej i surowej formie, które wnętrzu domu są w stanie nadać niepowtarzalną atmosferę i niebanalny design.

Nie oznacza to jednak, że tylko w przypadku domów wiejskich można pozwolić sobie na zapełnienie wewnętrznych przejść „osłonami” nawiązującymi do rustykalizmu. Mieszkańcy nowoczesnych wnętrz nie poprzestają na jednym stylu, ale chętnie poszukują innowacyjnych rozwiązań, a co za tym idzie – łączą ze sobą różne style, począwszy od skandynawskiego, klasycznego, loftowego, poprzez prowansalski, nawiązujący do wsi czy orientalny. I do każdego z nich świetnie będą pasować drzwi przesuwne rustykalne.

Modne drzwi w stylu rustykalnym

W rzeczywistości drzwi przesuwne w stylu rustykalnym, typu „barn door”, nie mają swojego początku w niedalekiej przeszłości, ale ich historia sięga czasów pierwszych stodół, ponieważ wywodzą się właśnie od zwyczajnych wrót, jakie montowano przy budowie stodół, by zabezpieczyć siano, słomę czy inne produkty ważne w rolnictwie. Można powiedzieć wprost, że ich struktura jest taka sama jak ta dawna, tyle że unowocześniona i nakierowana nie tylko na cele praktyczne, ale również, a może przede wszystkim, na czynniki stylistyczne.

Drzwi przesuwne rustykalne są zbudowane z litego drewna sosnowego, a dodatkowo można je postarzyć lub – na życzenie Klienta – wykonać ze starych desek, a wówczas będzie można z całą pewnością przyznać, że oto przed nami produkt z duszą. Połączone pionowe deski, do których dołączono deski konstrukcyjne, układające się między innymi we wzór X, K czy Z, to rozwiązanie, które zachwyci nie tylko miłośników wprowadzania do mieszkań – za pomocą odpowiedniej aranżacji – wiejskich klimatów, ale także tych, którzy zetkną się z tym stylem po raz pierwszy.

Drzwi rustykalne – urok litego drewna

Stawiamy na perfekcyjne rozwiązania, dlatego oferowane przez nas drzwi przesuwne w stylu rustykalnym są głęboko szczotkowane, dzięki czemu pozwalają cieszyć oko pięknym rysunkiem, a same deski sosnowe zostały dokładnie osuszone i specjalnie wyselekcjonowane. Ten produkt wykonano więc z materiału najwyższej jakości, a szeroka gama kolorów sprawia, że wybór jest naprawdę wielki, dlatego dobranie takiej barwy, która będzie odpowiadać wnętrzu, nie będzie stanowiło żadnego problemu, a jeśli nawet tak się stanie, nasi eksperci są do Państwa dyspozycji.

Warto zwrócić uwagę na drewniane drzwi przesuwne rustykalne w bieli, które świetnie sprawdzą się w sypialni utrzymanej w skandynawskim klimacie. Wszystko jednak zależy od gustu właścicieli, którzy mogą przedkładać nad biel naturalny kolor sosny lub inne, również dostępne w naszej ofercie odcienie, jak chociażby kolor dębu, orzecha czy popiel, palisander, wenge czy piękny rustykalny dąb, którym może udekorować pomieszczenia, czyniąc je bardziej przytulnymi. Rozwiązań jest bardzo wiele i sprawdzą się także w minimalistycznych wnętrzach, a nawet przełamią ich styl, ponieważ nasz produkt mieści się też w małych przestrzeniach, w których klasyczne modele nie zawsze się sprawdzają.

Drzwi rustykalne – proste w montażu, praktyczne w życiu

Rustykalne drzwi przesuwne są proste w montażu, dlatego można podjąć się go samemu, obywając się bez fachowej pomocy. Ponadto doskonale spełniają się w roli ścianek oddzielających od siebie wejścia do poszczególnych pomieszczeń, co jest istotne między innymi wówczas, gdy chcemy odgrodzić się od rodzinnego zamieszania czy hałasu i pobyć we własnej przestrzeni. A to nie wymaga wiele wysiłku, tym bardziej jeśli dołączyć do nich system przesuwany Roller I Podkowa, który dodatkowo dopełni styl rodem z wiejskiej chatki – styl, który można kochać lub nienawidzić, ale trudno przejść obok niego obojętnie.