Próbki kolorów – moodboardy architektów

Pod koniec 2019 roku postanowiliśmy poprosić, zaprzyjaźnionych architektów o stworzenie moodboardów z użyciem naszych próbek. Poprosiliśmy więc ich o wybór koloru z Architect Sample Box i stworzenie z nich moodboardu, czyli tablicy inspiracji. Chcemy podzielić się z Wami tymi pracami, nie tylko dlatego, że architekci włożyli w nie dużo pracy. Przede wszystkim są to wspaniałe inspiracje, które mogą posłużyć jako bazy do Waszych przyszłych projektów.

Architekci wybrali swoje kolory:

  • Pracownia Metry – biel rustykalna
  • Mint Studio Wnętrz – jesion
  • Moa Design – kamel
  • Fanajlo.pl – czarny dąb
  • IK Studio Projektowe – stary dąb

Cała koncepcja moodboardu polega na za interpretowaniu wnętrza i przedstawieniu go w formie kolażu. Moodboardy wnętrzarskie służą do zobrazowania, kolorystyki, materiałów oraz dodatków, które mają zostać użyte w projekcie wybranego wnętrza. Mają one za zadanie dopełnić projekt oraz przybliżyć styl, jaki ma zaistnieć we wnętrzu.

Pracownia Metry – biel rustykalna

instagram.com/pracowniametry

Jakie wnętrze miała na myśli autorka?

Wnętrze, które tworzy przede wszystkim natura! Surowe, z wykorzystaniem naturalnych materiałów, a zarazem minimalistyczne, nowoczesne. Inspiracją były otaczające architektkę Bory Tucholskie – łąka, las, woda. Idealnym połączeniem wszystkich tych cech byłaby nowoczesna stodoła.

W projekcie użyto: elementy drewniane i gliniane, len, trawy, spieki kwarcowe.

Dla nas to idealna inspiracja na łazienkę. Wyobrażamy sobie zamówione na wymiar szafki z surowego, drewna, prawdziwe unikaty. Lniane ręczniki i dywaniki. Idealne miejsce dla osób ceniących naturalne materiały i ekologię. Na parapecie dużego okna, wychodzącego na las stałyby roślin, które nadawałyby również przytulności temu wnętrzu.

Mint Studio Wnętrz – jesion

www.mintstudiownetrz.pl

Autorka realizację projektu widziałaby w starym budownictwie, na przykład w kamienicy. Wnętrze jest bardzo klimatyczne, eklektyczne z elementami wnętrza klasycznego, retro, nowoczesnego i skandynawskiego. Użyte materiały wykonane są z naturalnych surowców. Wnętrze jest bardzo przytulne, a zarazem eleganckie. Baza wnętrza jest w stonowanej kolorystyce, przyjemnej spokojnej, naturalnej. Charakteru dodają dodatki w mocniejszych kolorach. Całość wnętrza zamknięta jest w spójnej koncepcji.

Ten moodboard mógłby zainspirować nas do stworzenia kuchni. Dla nas idealna kuchnia łączy w sobie kolory, które inspirują do gotowania. Taki właśnie jest czerwony i pomarańczowy, a niebieski? To przecież kolor wody, która w kuchni jest niezastąpiona, jeśli nie wierzycie, spróbujcie ugotować bez niej makaron. Uwielbiamy oglądać realizacje, które pokazują, jak wyglądają nasze drzwi w kuchni. Ten projekt również z chęcią byśmy sfotografowali.

Moa Design – kamel

www.moadesign.pl

Jakie byłoby to wnętrze?

Dwupokojowe mieszkanie od północnej strony, zamieszkane przez jedną osobę, ceniącą sobie styl nawiązujący do modernizmu. Kolorystycznie jest tu zachowana zasada balansu koloru i materiałów. Kolory przewodnie to ciepłe odcienie karmelu, brudnego różu, marsali, ciepłe szarości. Aby zachować równowagę z aktywnymi kolorami, pojawiają się też chłodne odcienie szałwiowej zieleni i neutralne szarości. Całość skontrastowana z czernią. W materiałach wykończeniowych pojawią się również złoto, metaliczne, opalizujące różowe lustra jako fronty, marmur carrara, różowy marmur, ciepły odcień drewna. Całość ma tworzyć przytulne, sensualne wnętrze. W moodboradzie są ulubione kolory osoby, która będzie tam mieszkać, w których czuje się po prostu dobrze. Balans kolorystyczny ma przywodzić na myśl i równowagę w życiu.

Jeśli ktoś marzy o powrocie do studenckich lat młodości, małego mieszkania, kawalerki, która przeznaczona jest tylko dla nas, niech myślami przeniesie się właśnie do takiego salonu. Przytulnego, pełnego kolorów, światła i epatującego energią młodości.

Fanajlo.pl – czarny dąb

www.fanajlo.pl

Jeśli cenisz elegancję, ten moodboard z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Autorka tego projektu pozostawiła nam do interpretacji, jakie jest to wnętrze.

Dla nas jest to wnętrze eleganckiego gabinetu. Kogoś, kto wie co w życiu lubi i ceni dobrą jakość i praktyczność przedmiotów, którymi się otacza. W tym pomieszczeniu jakość to podstawa, z której nie rezygnuje się na żadnym etapie projektowania i wykonania. Biuro znajduje się w wielkim mieście, na wysokim piętrze w drapaczu chmur.

IK Studio Projektowe – stary dąb

www.behance.net/kuralizabe4690

Jakie jest to wnętrze?

Ten moodboard został stworzony z myślą o drewnianym domku w górach. Otoczonym niekiedy zmarzniętą roślinnością i ciepłem drewna wewnątrz. Z daleka od ludzi, gdzie część mebli pokazuje, że czas dla nich zatrzymał się pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. Elementy vintage dodają całości nuty melancholii. Drewno w różnych kolorach i o różnej fakturze pokrywa ściany, podłogi i tworzy meble. Pojedyncze elementy nie pasują do siebie, jednak zebrane wszystkie razem tworzą piękny retrospektywny obraz.

Wnętrze: drewniany domek w górach. Dodatki: Len, juta, drewno, meble z odzysku, stare deski, drewniane podłogi. Styl panujący we wnętrzu to retro, vintage

Jeśli podobały Ci się moodboardy wykonane przez naszych zdolnych architektów, odwiedź ich Instagram i zostaw komentarz! Na pewno będzie im niezmiernie miło. Daj nam również znać, który Moodboard będzie pasował do Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *