Próbki kolorów – moodboardy architektów

Pod koniec 2019 roku postanowiliśmy poprosić, zaprzyjaźnionych architektów o stworzenie moodboardów z użyciem naszych próbek. Poprosiliśmy więc ich o wybór koloru z Architect Sample Box i stworzenie z nich moodboardu, czyli tablicy inspiracji. Chcemy podzielić się z Wami tymi pracami, nie tylko dlatego, że architekci włożyli w nie dużo pracy. Przede wszystkim są to wspaniałe inspiracje, które mogą posłużyć jako bazy do Waszych przyszłych projektów.

Architekci wybrali swoje kolory:

  • Pracownia Metry – biel rustykalna
  • Mint Studio Wnętrz – jesion
  • Moa Design – kamel
  • Fanajlo.pl – czarny dąb
  • IK Studio Projektowe – stary dąb

Cała koncepcja moodboardu polega na za interpretowaniu wnętrza i przedstawieniu go w formie kolażu. Moodboardy wnętrzarskie służą do zobrazowania, kolorystyki, materiałów oraz dodatków, które mają zostać użyte w projekcie wybranego wnętrza. Mają one za zadanie dopełnić projekt oraz przybliżyć styl, jaki ma zaistnieć we wnętrzu.

Pracownia Metry – biel rustykalna

instagram.com/pracowniametry

Jakie wnętrze miała na myśli autorka?

Wnętrze, które tworzy przede wszystkim natura! Surowe, z wykorzystaniem naturalnych materiałów, a zarazem minimalistyczne, nowoczesne. Inspiracją były otaczające architektkę Bory Tucholskie – łąka, las, woda. Idealnym połączeniem wszystkich tych cech byłaby nowoczesna stodoła.

W projekcie użyto: elementy drewniane i gliniane, len, trawy, spieki kwarcowe.

Dla nas to idealna inspiracja na łazienkę. Wyobrażamy sobie zamówione na wymiar szafki z surowego, drewna, prawdziwe unikaty. Lniane ręczniki i dywaniki. Idealne miejsce dla osób ceniących naturalne materiały i ekologię. Na parapecie dużego okna, wychodzącego na las stałyby roślin, które nadawałyby również przytulności temu wnętrzu.

Mint Studio Wnętrz – jesion

www.mintstudiownetrz.pl

Autorka realizację projektu widziałaby w starym budownictwie, na przykład w kamienicy. Wnętrze jest bardzo klimatyczne, eklektyczne z elementami wnętrza klasycznego, retro, nowoczesnego i skandynawskiego. Użyte materiały wykonane są z naturalnych surowców. Wnętrze jest bardzo przytulne, a zarazem eleganckie. Baza wnętrza jest w stonowanej kolorystyce, przyjemnej spokojnej, naturalnej. Charakteru dodają dodatki w mocniejszych kolorach. Całość wnętrza zamknięta jest w spójnej koncepcji.

Ten moodboard mógłby zainspirować nas do stworzenia kuchni. Dla nas idealna kuchnia łączy w sobie kolory, które inspirują do gotowania. Taki właśnie jest czerwony i pomarańczowy, a niebieski? To przecież kolor wody, która w kuchni jest niezastąpiona, jeśli nie wierzycie, spróbujcie ugotować bez niej makaron. Uwielbiamy oglądać realizacje, które pokazują, jak wyglądają nasze drzwi w kuchni. Ten projekt również z chęcią byśmy sfotografowali.

Moa Design – kamel

www.moadesign.pl

Jakie byłoby to wnętrze?

Dwupokojowe mieszkanie od północnej strony, zamieszkane przez jedną osobę, ceniącą sobie styl nawiązujący do modernizmu. Kolorystycznie jest tu zachowana zasada balansu koloru i materiałów. Kolory przewodnie to ciepłe odcienie karmelu, brudnego różu, marsali, ciepłe szarości. Aby zachować równowagę z aktywnymi kolorami, pojawiają się też chłodne odcienie szałwiowej zieleni i neutralne szarości. Całość skontrastowana z czernią. W materiałach wykończeniowych pojawią się również złoto, metaliczne, opalizujące różowe lustra jako fronty, marmur carrara, różowy marmur, ciepły odcień drewna. Całość ma tworzyć przytulne, sensualne wnętrze. W moodboradzie są ulubione kolory osoby, która będzie tam mieszkać, w których czuje się po prostu dobrze. Balans kolorystyczny ma przywodzić na myśl i równowagę w życiu.

Jeśli ktoś marzy o powrocie do studenckich lat młodości, małego mieszkania, kawalerki, która przeznaczona jest tylko dla nas, niech myślami przeniesie się właśnie do takiego salonu. Przytulnego, pełnego kolorów, światła i epatującego energią młodości.

Fanajlo.pl – czarny dąb

www.fanajlo.pl

Jeśli cenisz elegancję, ten moodboard z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Autorka tego projektu pozostawiła nam do interpretacji, jakie jest to wnętrze.

Dla nas jest to wnętrze eleganckiego gabinetu. Kogoś, kto wie co w życiu lubi i ceni dobrą jakość i praktyczność przedmiotów, którymi się otacza. W tym pomieszczeniu jakość to podstawa, z której nie rezygnuje się na żadnym etapie projektowania i wykonania. Biuro znajduje się w wielkim mieście, na wysokim piętrze w drapaczu chmur.

IK Studio Projektowe – stary dąb

www.behance.net/kuralizabe4690

Jakie jest to wnętrze?

Ten moodboard został stworzony z myślą o drewnianym domku w górach. Otoczonym niekiedy zmarzniętą roślinnością i ciepłem drewna wewnątrz. Z daleka od ludzi, gdzie część mebli pokazuje, że czas dla nich zatrzymał się pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. Elementy vintage dodają całości nuty melancholii. Drewno w różnych kolorach i o różnej fakturze pokrywa ściany, podłogi i tworzy meble. Pojedyncze elementy nie pasują do siebie, jednak zebrane wszystkie razem tworzą piękny retrospektywny obraz.

Wnętrze: drewniany domek w górach. Dodatki: Len, juta, drewno, meble z odzysku, stare deski, drewniane podłogi. Styl panujący we wnętrzu to retro, vintage

Jeśli podobały Ci się moodboardy wykonane przez naszych zdolnych architektów, odwiedź ich Instagram i zostaw komentarz! Na pewno będzie im niezmiernie miło. Daj nam również znać, który Moodboard będzie pasował do Ciebie.

Zobacz także: