Styl – modern retro

Jaki jest styl „modern retro”?

„Wszystko, co stare, znów jest nowe.” Czy to zdanie brzmi dla Ciebie znajomo? Trendy w projektowaniu wnętrz nie są wyjątkiem! Styl modern retro wkrada się do naszych serc, po to żeby za chwilę zagościć w naszych salonach. Jaki jest więc styl modern retro? W tym tekście przyjrzymy się, o co chodzi w nowoczesnym stylu retro. Dowiesz się jak można efektownie go wpleść w swoje wnętrza. 

Jak sprawić, żeby wnętrze Twojego domu wyglądało „vintage”?

Nawet najbardziej zagorzali moderniści przyznają, że we wnętrzach retro jest czuć styl, widać piękne rzemiosło i solidne meble. Takie wnętrza przyciągają i zachwycają, a my co raz chętniej sięgamy po meble z drugiej ręki. Łatwo jest osiągnąć taki styl w wiktoriańskiej rezydencji lub starej kamienicy. Jednak kiedy do dyspozycji mamy nowoczesne mieszkanie nie jest już tak łatwo. Jeśli dla Ciebie wymarzony dom sprzed lat 80. jest nieosiągalny, spróbuj zastosować poniższe wskazówki. Zobaczysz, że w Twoich nowoczesnych ścianach również może zagościć styl retro.

Damy Ci kilka wskazówek, które pomogą Ci wprowadzić styl modern retro do Twoich wnętrz:

1. Mieszaj style z modern retro

Kupienie antyków do domu jest prawdopodobnie najbardziej oczywistym sposobem na wprowadzenie do domu nuty retro. Pamiętaj, że domy z poprzedniej dekady praktycznie nigdy nie były urządzane w jednym stylu. Ich wystrój przypominał raczej zlepek różnych elementów z poprzednich epok. Dlatego nie obawiaj się mieszania stylów i bawienia się elementami z różnych epok. Drzwi przesuwne KAMA wykonane z naturalnego drewna idealnie łączą ze sobą nowe z tym co stare.

2. Użyj naturalnych kolorów

Styl modern retro uwielbia drewno, cegłę i len. Postaw na elementy, które możesz dostać na targach staroci – stylowa komoda czy żyrandol z poprzedniego stulecia, to elementy dzięki, którym całe pomieszczenie zyska styl Vintage. Te przedmioty możesz spokojnie łączyć z nowoczesnymi dodatkami. Pamiętaj, nie wszystko musi być z drugiej ręki. Drewno połączone z bielą typu „off-white” daje kontrast, który wygląda efektownie i sprawia, że całe pomieszczenie jest przytulne. 

3. Postaw na obrazy

Minimalizm nie jest wpisany w styl modern retro. Na ścianach zawieś dużo grafik i obrazów, im ciekawsze tym lepiej. Szukaj takich, które odniosą się do poprzednich epok. Koniecznie muszą być umieszczone w ramach, ponieważ to dodaje im stylu. Również dobrym pomysłem jest dodanie takich dodatków jak gramofon z płytami winylowymi. W tym wnętrzu możemy zaobserwować nie tylko mnogość obrazów, ciekawego smaku wnętrzu dodaje masywny drewniany stół i żyrandol w tylu „Lollipop”.

4. Dodatki z nutą modern retro

Jeśli podoba Ci się styl retro, jednak nie jesteś pewnien czy cały dom w takim stylu będzie dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem, zacznij od małych kroków. Dodatkowo kilka dodatków we wnętrzu pozwoli Ci poczuć poprzednią epokę i styl modern retro, jednocześnie nie rezygnując z nowoczesnego wnętrza. Czy to będzie tapeta w kropki, a może obraz nawiązujący do twórczości Klimta? Baw się projektowaniem swojego wnętrza! Drzwi przesuwne model Loft dobrze kontrastują z całym wnętrzem. Gdyby wymienić je na zwykłe drzwi, całe wnętrze straciło by urok. 

Przede wszystkim powinieneś pamiętać, że Rzymu nie zbudowano w jeden dzień. Twój wymarzony dom będzie wymagał dużo pracy, ponieważ im dłużej w nim mieszkasz tym bardziej stylowo będzie wyglądał. Zawsze stawiaj na produkty wysokiej jakości, ponieważ Ci one długo i będą się starzały w dobrym stylu. 

Drzwi przesuwne dobrze wpasowują się w styl modern retro. Jeśli potrzebujesz pomocy z wyborem koloru lub modelu napisz do nas. Nasi specjaliści pomogą dobrać Ci odpowiedni model do Twojego wnętrza. 

Pomocne również będą próbki kolorystyczne, które u nas możesz zamówić. Pomogą Ci one dopasować kolor drzwi do reszty wnętrza.

Zobacz także:

  • System sufitowy TOP – subtelny design, cisza i komfort użytkowania
    System sufitowy TOP – subtelny design, cisza i komfort użytkowania

  • Szkło ryflowane w nowoczesnym designie. Wydobądź potencjał światła w swoim domu
    Szkło ryflowane w nowoczesnym designie. Wydobądź potencjał światła w swoim domu

  • System przesuwny SMART – gdzie funkcjonalność spotyka piękno
    System przesuwny SMART – gdzie funkcjonalność spotyka piękno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *