Podwójne drzwi przesuwne w Twoim wnętrzu

Podwójne drzwi przesuwne stopniowo zyskują na popularności. Ta popularność w projektach architektonicznych wynika nie tylko z rustykalnej iskry, którą oferują te podwójne drzwi przesuwne. Wynika ona również z funkcjonalności i możliwości aranżacyjnych, które one dają. Chyba nie musimy już wspominać o tym, że dodają również ciekawego stylu i nietuzinkowości każdemu wnętrzu.

Aranżacja otworu w ścianie

Zastanawiasz się jak najlepiej zaaranżować drzwi przesuwne? Opcja jednoskrzydłowych drzwi wydaje Ci się jednak nieodpowiednim rozwiązaniem do Twojej wnęki. Oprócz zamówienia ogromnych drzwi istnieje również możliwość zamontowania podwójnych drzwi przesuwnych.

Podwójne drzwi przesuwne są dobrym rozwiązaniem gdy:

    • otwór, na których chcesz zastosować drzwi przesuwne, jest duża
    • otwór jest standardowych rozmiarów, ale chcesz zachować symetrię we wnętrzu
    • nie ma odpowiedniej ilości miejsca, żeby przesunąć drzwi na ścianę po jednej stronie
    • na jednej ścianie masz identyczne wnęki
    • po prostu podobają Ci się drzwi dwuskrzydłowe

Jeśli myślisz o zainstalowaniu podwójnych drzwi przesuwnych, w tym artykule dowiesz się o możliwych rozwiązaniach, które możesz zastosować.

Drzwi dwuskrzydłowe

Podwójne drzwi przesuwne mogą być umieszczone na długiej, zwykłej szynie. Rozsuwają się one na boki, niezależnie od siebie. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku gdy mamy do czynienia z dużą wnęką, a po jej bokach mamy miejsce na rozsunięcie skrzydeł. Drzwi przesuwne w takim przypadku zsuwają się do siebie i rozsuwają na przeciwne strony. Możemy więc zostawić jedno skrzydło otwarte, a drugie zamknięte, nie są one od siebie w żaden sposób zależne.

3.399,007.249,00
4.000,005.499,00
8.300,0012.299,00

Drzwi wąskie dwuskrzydłowe

Wąskie drzwi dwuskrzydłowe

Wąskie dwuskrzydłowe drzwi umieszczone są na jednej prowadnicy. Wąskie skrzydła drzwi rozsuwają się na boki. To rozwiązanie sprawdza się w sytuacji, kiedy nie mamy możliwości przesuwać szerokiego skrzydła na ścianę obok, jednak mamy miejsce po dwóch stronach otworu w ścianie na to, żeby przesunąć wąskie drzwi.

Drzwi naprzemienne z pełnym otwarciem

Innym ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu ByPass, który pozwala na nasuwanie na siebie się skrzydeł drzwi przesuwnych. System naprzemienny stosuje się do montażu podwójnych drzwi przesuwnych, zachodzących na siebie. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w wąskich pomieszczeniach, gdzie, ze względu na brak miejsca na ścianie, nie ma możliwości zamontowania podwójnych drzwi przesuwnych poruszających się na jednej prowadnicy. System ten pozwala przesuwać jedne drzwi nad drugimi, dzięki czemu idealnie nadaje się do pomieszczeń takich jak garderoba czy szafy. Jeśli chcesz, żeby drzwi wyglądały „lekko”, warto zamówić wieszaki w kolorze ściany.

Wieszaki naprzemienne dostosowane są do naszych systemów drzwi przesuwnych. Ich działanie polega na tym, że jedne drzwi poruszają się na standardowej prowadnicy, natomiast drugie drzwi poruszają się na prowadnicy zamontowanej na wieszakach naprzemiennych.

Wieszak ścienny do systemu naprzemiennego

Drzwi naprzemienne

Drzwi naprzemienne nie muszą przesuwać się na ściany. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na ścianie po bokach otworu, a jest on dużych rozmiarów, skrzydła wystarczy nasunąć na siebie na jedną ze stron otworu.

Źródło: https://instagram.com/pracowniaforhome

Drzwi do dwóch otworów na jednej ścianie

Na jednej ścianie można również zamontować dwie pary drzwi w dwóch osobnych wnękach na jednej prowadnicy. Drzwi poruszają się niezależnie od siebie, a za nimi znajdują się dwa oddzielone do siebie pomieszczenie. Jednak prowadnica, na której są zamontowane, połączone jest specjalnym łącznikiem. Takie rozwiązanie daje nam zarówno przejrzystość kompozycji, a także dowolność w przesuwaniu drzwi na całej ścianie.

Jeśli masz pomysł na inną aranżację, skontaktuj się z nami. Nasi eksperci pomogą Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie dla Twojego wnętrza.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *