Drzwi przesuwne dwuskrzydłowe – gdy nie masz miejsca lub marzysz o otwartej przestrzeni

Nie masz miejsca na drzwi? A może marzy Ci się ruchoma ściana i otwarta przestrzeń? To może Cię zaskoczyć, ale drzwi przesuwne dwuskrzydłowe to rozwiązanie obu tych problemów!

Czego szukasz? Jaki masz problem?

Zależy ci na otwartej przestrzeni?

Szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci maksymalnie otworzyć przestrzeń i w jednej chwili zlikwidować podział między pomieszczeniami? Jednym słowem potrzebujesz ruchomej ściany, którą w każdej chwili będziesz mogła/mógł przesunąć i zamknąć lub otworzyć?

masz za mało miejsca na drzwi?

Tak źle, tak nie dobrze. Tu za wąsko, tu za ciasno… Znasz to? Masz problem bo drzwi albo się nie mieszczą, albo zajmują zbyt dużo miejsca? Jednocześnie nie możesz pozwolić sobie na klasyczne drzwi przesuwne, bo sąsiadująca ściana nie jest wystarczająco szeroka?

MAMY ROZWIĄZANIE DLA CIEBIE!

3.399,006.849,00
-10%
3.420,004.859,10
3.399,007.049,00
6.900,0010.899,00
czego dowiesz się z tego artykułu?

1. TAM, GDZIE LICZY SIĘ PRZESTRZEŃ

Planujesz budowę dużego domu, bo lubisz przestronne i widne pomieszczenia? A może mieszkasz w apartamencie lub industrialnym lofcie i marzy Ci się jeszcze więcej otwartej przestrzeni?

Drzwi przesuwne dwuskrzydłowe pozwolą Ci otworzyć się na wnętrze! Zamiast oddzielać od siebie pomieszczenia za pomocą konwencjonalnych ścian i tradycyjnych drzwi, zaplanuj szeroki, a nawet bardzo szeroki otwór drzwiowy, zamykany za pomocą drzwi przesuwnych dwuskrzydłowych. Te – niczym ruchomą ścianę, w zależności od potrzeb i sytuacji, możesz w każdej chwili przesunąć i zamknąć lub otworzyć.

Taką konstrukcją nie tylko wydzielisz osobne pomieszczenia, ale także strefy funkcjonalne w Twoim domu. Jeśli sypialnię lub salon połączyłas/-łeś z domowym biurem, bez trudu możesz odciąć jedną część pokoju od drugiej. Tak samo możesz odseparować jadalnię od kuchni lub salonu bądź sypialnię od łazienki. Jest to o tyle wygodne, że w każdej chwili możesz połączyć ze sobą strefy i odzyskać przestrzeń. Kiedy natomiast będziesz potrzebować prywatności i spokoju, w kilka sekund i jednym ruchem jesteś w stanie zapewnić je sobie i innym domownikom.

Aby w ten sposób otworzyć wnętrze wystarczy, że wybierzesz model drzwi, który najlepiej pasować będzie do stylu i charakteru Twojego wnętrza, zamówisz dwa skrzydła o wielkości odpowiadającej otworowi i zaopatrzysz się w system przesuwny w opcji do montażu drzwi przesuwnych dwuskrzydłowych. Pamiętaj o doborze pasujących klamek i voile! Twoje wnętrze jest inne niż wszystkie, a przede wszystkim otwarte i przestronne.

Białe drzwi przesuwne do garderoby na poddaszu
Rozsuwane drzwi ze szkłem oddzielające salon od kuchni
Rozsuwane drzwi ze szkłem oddzielające jadalnię od kuchni
3.399,006.849,00
8.300,0012.299,00
3.250,004.849,00
Podwójne drzwi drewniane do garderoby w sypialni
NIE TYLKO DO DUŻYCH!

Wbrew pozorom, wykorzystanie drzwi przesuwnych dwuskrzydłowych jako ruchomej ściany okaże się również bardzo praktyczne nie tylko w przypadku dużych mieszkań i domów, ale także tych mniejszych. Ruchome ściany stworzone z dwuskrzydłowych drzwi, świetnie sprawdzą się również do oddzielania stref funkcjonalnych w mniejszych wnętrzach.

NA ZAMÓWIENIE

Pamiętaj, że przy tym zastosowaniu drzwi przesuwnych dwuskrzydłowych, nic nie musi Cię ograniczać! Zaplanuj otwór o dowolnej szerokości i zamów odpowiednio szerokie i wysokie drzwi.

2. TAM, GDZIE NIE MA MIEJSCA NA TRADYCYJNE ROZWIĄZANIA

Drzwi przesuwne dwuskrzydłowe, podobnie jak te pojedyncze, otwierają się wzdłuż linii ściany – a właściwie dwóch ścian, na których zostały zamontowane. Co to oznacza w praktyce?

Po pierwsze – jeśli marzą Ci się drzwi przesuwne, a nie dysponujesz wolną, sąsiadującą ścianą o szerokości ok 85 cm, to w dalszym ciągu możesz cieszyć się drzwiami z klimatem. Wystarczy, że po obu stronach otworu drzwiowego masz ściankę o szerokości 50 cm i już możesz pozwolić sobie na podwójne drzwi przesuwne!

Po drugie – jeśli chcesz zaoszczędzić przestrzeń, której masz do dyspozycji niewiele, znowu przychodzą Ci z pomocą drzwi przesuwne dwuskrzydłowe. W przeciwieństwie do tradycyjnych drzwi, przy otwieraniu nie zabierają przestrzeni w obrębie danego pomieszczenia. Przy planowaniu ustawienia mebli, nie musisz już zatem rezerwować i tracić tych kilkuset cennych centymetrów kwadratowych w pokoju, łazience lub korytarzu. Nie musisz zastanawiać się, czy drzwi mają się otwierać do wewnątrz czy na zewnątrz, na prawą czy lewą stronę.

sypialnia z garderobą, wąskie drzwi przesuwne, przesuwne drzwi do garderoby, biel i drewno w sypialni, rustykalna sypialnia, toaletka w stylu vintage, toaletka metalowe nogi, czarne dekoracje w sypialni
549,001.898,00
100,00175,00
549,001.898,00
130,00
Drzwi przesuwne drewniane do łazienki
Drzwi przesuwne naprzemienne w rustykalnej sypialni

WĄSKIE DRZWI PRZESUWNE – KILKA PRAKTYCZNYCH WSKAZÓWEK

Jak takie drzwi wyglądają w praktyce i jak minimalną szerokość musi mieć otwór drzwiowy, by móc zamontować wąskie, dwuskrzydłowe drzwi przesuwne? dwóch klimatycznych skrzydeł? Wąskie drzwi przesuwne dwuskrzydłowe dostępne są w wersjach ze skrzydłami o szerokości 2 x 45 cm i 2 x 55 cm. Biorąc pod uwagę, że drzwi przesuwne po zasunięciu powinny być nieco szersze od otworu (4-10 cm), to dla takich wąskich drzwi przesuwnych dwuskrzydłowych, maksymalna szerokość otworu drzwiowego wynosi odpowiednio ok. 82 cm i 102 cm. Oczywiście podwójne drzwi przesuwne o szerokości skrzydeł 45 czy 55 cm można również zastosować dla wnęk węższych niż 82 czy 102 cm, ale należy przy tym pamiętać o zachowaniu proporcji i wygody użytkownika.

Jeśli chodzi o wysokość otworu drzwiowego, który typowo ma w granicach 206-208 cm, to drzwi przesuwne mogą mieć 200, 210, 220 czy 230 cm wysokości. Wybierając wysokość drzwi należy pamiętać, że po zamontowaniu wiszą one około 1 cm nad ziemią i powinny wystawać nad otwór na 1-10 cm.

Wąskie drzwi do spiżarni w białej nowoczesnej kuchni
biała drewniana komoda na tle ceglanej ściany pomalowanej na biało
Dodatki – drobne, ale ważne

Przy wyborze drzwi przesuwnych dwuskrzydłowych, ważne jest również jaką klamkę i system przesuwny wybierzesz. Możesz postawić na pochwyty mniej lub bardziej nowoczesne lub uchwyt we wnęce skrzydeł. Niezależnie od tego, który z modeli najlepiej pasować będzie do charakteru Twojego wnętrza, pamiętaj, że klamek będzie aż 2! Przyjrzyj się także systemom przesuwnym, które pięknie odcinać się będą na tle ściany. Są bardzo ważną częścią całego projektu, bo to właśnie one dodają drzwiom przesuwnym tego typowego dla nich uroku. Tu również masz kilka modeli do wyboru – od prostych Simple, do tych w kształcie podkowy, zdecydowanie przyciągających wzrok i doskonale sprawdzających się we wnętrzach rustykalnych.

3. A MOŻE DRZWI NAPRZEMIENNE?

W pomieszczeniach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota, ciekawym rozwiązaniem może okazać się również system naprzemiennych drzwi przesuwnych, czyli takich które nawzajem się wymijają. Rozwiązanie to najczęściej stosowane jest w przypadku szaf, ale świetnie sprawdzi się również wszędzie tam, gdzie potrzebujemy dostępu do jednej lub drugiej strony wnętrza, bez konieczności – a czasami wręcz możliwości rozsuwania drzwi na boki.

białe podwójne drzwi przesuwne w sypialni urządzonej w kolorach bieli
Wąskie drzwi drewniane do garderoby w boho sypialni
garderoba jak z filmu

Pamiętaj także, że przesuwne drzwi dwuskrzydłowe to świetny sposób na oryginalne zamknięcie szafy umieszczonej we wnęce czy garderoby będącej częścią sypialni lub korytarza. Dobierz kolor skrzydeł do frontów szaf, półek lub kolorystyki ścian i otwieraj swoją garderobę stylowo i z impetem!

Do nietuzinkowych wnętrz

Podwójne drzwi przesuwne to nie tylko bardzo praktyczna alternatywa dla klasycznych drzwi, ale przede wszystkim element wyposażenia, który potrafi całkowicie zmienić charakter wnętrza. Marzysz o ciepłej, rustykalnej kuchni? Wybierz drewniane drzwi przesuwne z widocznym usłojeniem. Zdecydowałaś/łeś się na dom w stylu skandynawskim? Sprawdź białe drzwi lub te z naturalnego, jasnego lub postarzanego drewna. Twój apartament ma charakter industrialny? Postaw na drzwi szklane lub metalowe. Stwórz własny projekt wybierając najlepiej odpowiadający Ci system przesuwny do drzwi, odcień lub sposób wykończenia, a Twoje wnętrze zyska nietuzinkowy charakter.

Masz chęć na drzwi przesuwne dwuskrzydłowe? Sprawdź naszą ofertę. Pamiętaj, że poza dostępnymi w sklepie online modelami, tworzymy również drzwi na indywidualne zamówienie. Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami, pobierz instrukcję montażu, a za chwilę… będziesz mieć je u siebie!

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *