FAQ

Poniżej znajduje się lista najczęściej zadawanych pytań. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi, zadzwoń lub wyślij nam wiadomość przez nasz formularz kontaktowy. Postaramy się odpowiedzieć na Państwa pytania w skuteczny i szybki sposób.

DOBÓR DRZWI I SYSTEMU PRZESUWNEGO

Aby dobrać odpowiednio wymiar drzwi, w pierwszej kolejności należy zmierzyć wielkość wnęki. Drzwi powinny być większe o około 4-10cm na szerokość wnęki, po 2-5cm po obu stronach. Pozwoli to na umieszczenie prowadnika dolnego z boku światła drzwi jak i na  swobodne zamykanie drzwi bez potrzeby dokładnego pozycjonowania ich za każdym razem. Powyżej wnęki drzwi powinny wystawać o 1-10cm (zależy od tego czy mamy dodatkowo ościeżnicę, którą chcemy zamknąć). Pamiętajmy przy tym, że drzwi po zamocowaniu będą około 1cm nad podłogą, czyli minimalna ich wysokość to wysokość otworu drzwiowego.

Prowadnica górna powinna mieć długość dopasowaną do szerokości drzwi i miejsca ponad drzwiami. Standardowo, długość prowadnicy górnej należy obliczyć podwajając szerokość drzwi. Jeżeli mamy ograniczenia związane z miejscem nad wnęką, możemy minimalnie zmniejszyć długość prowadnicy nie dodając 10cm do szerokości drzwi i pozostając przy podwójnej szerokości drzwi.

Drzwi przesuwne nie wiszą w powietrzu. Są prowadzone na niewielkich prowadnikach dolnych montowanych na podłodze. Prowadnik pozwala utrzymać drzwi w jednym położeniu i zapobiega ich „chybotaniu”. Występuje w kształcie odwróconej litery „T” wpuszczonej w drzwi, lub w kształcie litery „U” obejmującej drzwi (jak na rysunku poglądowym obok). Obydwie wersje mają do 5cm długości i są montowane bezpośrednio do podłogi za pomocą śrub. Mamy również dostępna dodatkową opcję prowadnika dolnego montowanego do ściany, który świetnie sprawdza się w przypadku ogrzewania podłogowego.

Minimalna odległość potrzebna ponad drzwiami, do prawidłowego montażu systemu przesuwnego to 15cm.

Standardowe drzwi ważą pomiędzy 20kg a 40kg. Jeżeli ściana jest z popularnego kartongipsu to potrzebne będzie odpowiednie rozwiązanie, które pozwoli na bezpieczny montaż. Możliwości jest kilka, o czym możecie przeczytać na naszym blogu: „Montaż drzwi przesuwnych na ścianie kartonowo-gipsowej”. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest nasz zestaw do montażu w ścianie karton-gips, który można kupić tutaj: Zestaw montażowy do ścianek karton gips.

Drzwi przesuwne naścienne po prawidłowym zamontowaniu powinny odstawać od sciany na 18mm do 24mm. Oczywiście są pewną ochroną dla dźwięku, ale nie są tak szczelne jak standardowe drzwi. W związku z tym jeżeli chcemy je zamontować do łazienki to jednak najlepiej do tej przy głównej sypialni, a nie tej dostępnej dla wszystkich domowników i gości. Więcej na temat odległości drzwi od ściany – kliknij tutaj.

W drzwiach przesuwnych można zamontować zamek. Najlepiej sprawdza się tak zwany „haczyk”. Pozwala na małą ingerencję zarówno w drzwi jak i w miejsce, w którym przymocujemy „oczko” do zahaczania. Również stylistycznie jest to rozwiązanie dopełniające charakteru drzwi przesuwnych. Bardziej elegancką wersją jest model specjalnie zaprojektowany do drzwi przesuwnych – zamek Drop. Możemy również zamontować rozwiązanie z zamkiem hakowym na klucz. Wszystkie dostępne zamki znajdziecie tutaj: zamki do drzwi przesuwnych.

Systemy i drzwi przesuwne RENO

Na skróty

Sklep

Przejdź do naszego sklepu

Sklep Reno

Pomoc

Nie znalazłeś odpowiedzi? Skontaktuj się z nami.

Kontakt