Olej do drewna – nasz wybór

Proces wyboru oleju, którego używamy do malowania naszych drzwi, nie był krótki. Przede wszystkim szukaliśmy produktu, który jest trwały i bezpieczny. Olej do drewna, może być dobry lub słaby. Zależało nam na tym dlatego, że jedna z nas spodziewała się dziecka, więc preparat, którym pokrywamy, nie mógł być dla niej i dziecka zagrożeniem. Po wielu tygodniach poszukiwań wybór padł na RubioMonocoat®. Produkt, którego używamy, jest bezpieczny dla środowiska, nawet w obecności światła słonecznego. Produkty RubioMonocoat® oznaczone są znakiem „0% VOC”. Poza tym szukaliśmy oleju, który uwydatni rysunek drewna oraz pokryje go pięknym kolorem. Produkty, które oferujemy, dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu z łatwością można dobrać kolor do swojego wnętrza.

Olej do drewna – co oznacza 0% VOC?

VOC, przekładając na język polski to LZO – czyli lotne związki organiczne. Związki te zawierają różne substancje chemiczne, które powodują zarówno krótkoterminowe, jak i długotrwałe niekorzystne skutki dla zdrowia. Warto wiedzieć, że stężenie lotnych związków organicznych jest nawet 10 razy większe wewnątrz pomieszczeń, niż na dworze. Wiele olejów, które stosuje się przy pokrywaniu drewna, zawiera lotne związki organiczne.

Krótkotrwale mogą powodować one podrażnienie oczu, nosa i gardła, a także bóle głowy oraz nudności. Przy długotrwałym kontakcie z takimi związkami mogą powodować uszkodzenia wątroby, nerek i układu ośrodkowo nerwowego. Przebywanie w pomieszczeniach z dużym stężeniem VOC może powodować choroby nowotworowe.

Szukając odpowiedniego oleju do naszych produktów, największą uwagę przyłożyliśmy do jego bezpieczeństwa. Oleje RubioMonocoat® są naturalne, chronią drewno przed wodą, ciepłem i dodatkowo są niezwykle ekonomiczne. Wystarczy jedna warstwa, żeby pomalować i chronić drewno.

W naszych drzwiach używamy produktów najwyższej jakości. Na pierwszym miejscu stawiamy dbałość o środowisko i jakość, dlatego używamy olejów RubioMonocoat® w 100% naturalnych oraz farb wodnych firmy Renner. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze wykończenie były wykonane produktami przyjaznymi dla ludzi i środowiska – nie zawierały związków LZO oraz spełniały najbardziej rygorystyczne normy europejskie.

Dobór koloru do wnętrza

Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej nasze drewniane drzwi mogą Państwo dostać w dwudziestu kolorach. Olej do drewna RubioMonocoat® w taki sposób pokrywają, że jego rysunek pozostaje widoczny. Oferowane przez nas kolory pięknie wpasowują się we wnętrza. Istnieje również możliwość zamówienia próbek, by dopasować „na żywo” kolor drzwi do wnętrza. Co jakiś czas na naszym facebooku i instagramie dostępne są kody promocyjne na darmowe próbki. Warto obserwować nas na profilach społecznościowych, by mieć szansę skorzystania z takiej promocji.

Próbki kolorów – drzwi sosnowe

Od: 30,00

Przy zakupie drzwi zwracamy równowartość zamówionych próbek (do kwoty 50 zł)

– szeroki wybór kolorów
– duża powierzchnia próbki pozwala na odpowiednią ocenę koloru (10 x 30 cm)
– zwrot kosztów do 5 próbek przy późniejszym zamówieniu drzwi (przesyłamy kod promocyjny)
– dostawa na terenie całej Polski

SKU: ACC-COL-SPL Kategoria:
Czytaj dalej

Wsparcie dla wymagających

Na naszej stronie pojawiły się dwie nowości dedykowane do drewnianych drzwi, jest to odświeżacz do drewna oraz mydło w płynie do drzwi olejowanych.

RMC Odświeżacz do Drewna to wygodny, gotowy do użycia środek do samodzielnego i błyskawicznego odświeżania drewna olejowanego. Preparat ten odświeża i przywraca walory ochronne powierzchni wykończonych olejem, likwiduje rysy i mikropęknięcia. Powierzchnię można również odnowić tylko w miejscach intensywnie użytkowanych. Może być stosowany kilka razy w roku na fragmentach powierzchni wymagających odświeżenia, zależnie od stopnia jej zużycia. Zastosowanie preparatu może być konieczne, jeśli drewniana powierzchnia jest zbyt sucha. RMC Odświeżacz do Drewna jest produktem bezbarwnym, może być stosowany na powierzchni o każdym kolorze, ale jej go nie przywraca.

RMC Odświeżacz do Drewna (do drzwi olejowanych)
RMC Mydło w Płynie (do drzwi olejowanych)

RMC Mydło w Płynie to wygodny, gotowy do użycia środek czyszczący do cotygodniowej lub comiesięcznej pielęgnacji powierzchni wykończonych RubioMonocoat® Oil Plus. Doskonale nadaje się do szybkiego czyszczenia miejscowych plam. Dokładnie usuwa brud i tłuszcz, zachowując matowy naturalny wygląd drewna.

W naszej ofercie znajduje się również olej do drewna Rubio Monocoat. Jest to produkt nowej generacji, który barwi i chroni drewno po nałożeniu tylko 1 warstwy. Wzmacnia naturalny wygląd i rysunek drewna pozostawia powierzchnię odporną na zarysowania. Może być aplikowany na każdy rodzaj drewna, zarówno na meble, jak i podłogi.

Produkt ten oferujemy w gamie kolorystycznej naszych drzwi przesuwnych. Dzięki temu można dobrać odpowiedni kolor i zastosować go na innych elementach wnętrza takich jak stoły, krzesła czy panele ścienne. Należy jednak pamiętać, że w zależności od rodzaju drewna ostateczny kolor będzie inny, np. drewno sosnowe i dębowe będą miały różne wykończenie przy zastosowaniu tego samego koloru oleju.

Olej do drewna Rubio Monocoat

Posiadasz nasze drzwi i chciałbyś zdobyć produkt do ich czyszczenia? Do końca czerwca 2019 roku umieść opinię o swoich drzwiach na naszej stronie. Napisz, jakie są w użytkowaniu i co o nich sądzisz, a my wyślemy Ci RMC Mydło w Płynie.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *