Drzwi metalowe – siła tkwi w detalu

Lubimy myśleć, że w całym procesie tworzenia naszych drzwi przesuwnych jest nieco magii. To wszystkie te momenty, w których coś niepozornego staje się nadzwyczajne, albo etapy, dzięki którym nasze drzwi zaczynają być naprawdę wyjątkowe (albo wręcz unikatowe!). Zazwyczaj trudno nam uchwycić ten ulotny czar, ale postanowiliśmy się dla Was postarać. W tym artykule przyjrzymy się produkowanym w Reno drzwiom przesuwnym metalowym. Choć mniej oczywiste niż te drewniane, kryją one w sobie mnóstwo uroku.

Drzwi metalowe – w czym kryje się ich czar?

Gdybyśmy mieli wskazać, co jest pierwszym naprawdę wyjątkowym elementem całego procesu produkcji drzwi, które trafiają potem do Waszych mieszkań i domów, nasz wybór padłby na materiał. Co może być niezwykłego w metalu? Już mówimy!

Stal, nie aluminium

Wszystkie nasze drzwi metalowe wykonane są z mocnej stali, nie zaś podatnego na uszkodzenia aluminium. Jak wskazuje nasze doświadczenie i znajomość branży, aluminium zdecydowanie za szybko się wyrabia, by mogło zostać głównym materiałem drzwi przesuwnych. Stal S235, której używamy, jest odporna na wszelkiego rodzaju wgniecenia.

Konstrukcja

Gdy wiemy już, jak wyjątkowy jest materiał drzwi Reno, warto przyjrzeć się konstrukcji drzwi, która wpływa na ich odbiór oraz ostateczny wygląd we wnętrzu. O czym mowa? Rama wykonana ze stali S235 jest spawana bezpośrednio z wieszakami – to kolejny element naszej magii! Niewidoczne połączenia tworzą estetyczną konstrukcję, której naprawdę warto przyjrzeć się z bliska.

Dlaczego spawanie jest tak ważne?

W naszych drzwiach każdy spawany element ma znaczenie. Bardzo zależy nam między innymi na tym, aby z pomocą nowoczesnych technik spawania stworzyć zintegrowane wieszaki (czyli ten element drzwi, na którym potem będzie rolka). Jak widzisz na zdjęciach, dzięki tej metodzie uzyskujemy niezwykły efekt estetyczny – piękne, czyste krawędzie, brak opiłków czy nierównych łączeń. Nie znajdziesz tu śrub, kątowników ani innych podejrzanych łączeń, za których trwałość nie moglibyśmy ręczyć.

Za to możemy zapewnić Cię, że spawanie wieszaków to kluczowy element naszej magii Reno. Idealne wizualnie przejścia to dopiero pierwsza zaleta! Zależało nam również na tym, aby stworzyć integralny system, który nie rdzewieje na łączeniach i jest możliwie bezawaryjny. To dzięki spawaniu mogliśmy to osiągnąć.

Różnicę zauważysz już na pierwszy rzut oka, a kolejne lata użytkowania będą Cię w tym doświadczeniu utwierdzać.

Malowanie proszkowe

Nasze drzwi metalowe malujemy proszkowo. Jest to najbardziej ekologiczna i bezpieczna dla środowiska metoda, dlatego decydujemy się ją stosować w każdym przypadku, bez wyjątku. Co więcej, malowanie proszkowe pozwala nam dotrzeć do wszystkich, nawet najdrobniejszych szczelin, i sprawia, że stal jest pięknie podkreślona, gładka, wyjątkowa.

Malowanie proszkowe wymaga tego, aby malowana stal trafiła do specjalnej komory, w której poddawana jest procesowi utwardzania w wysokiej temperaturze. To jest kolejny argument przemawiający za trwałością drzwi Reno!

Lustro i szkło

Stal to nie jedyny materiał, na który zwracamy szczególną uwagę. Być może planujesz wybór drzwi z szybą, a może opcję z lustrem – niezależnie od wyboru, my zadbamy o jakość.

Lustra wykorzystywane w naszych drzwiach to klasa optimum. Zapewniają on lepsze odbicie światła, dzięki czemu pomieszczenie staje się jaśniejsze, a to, co widać w bezbarwnej, idealnie przezroczystej tafli lustra – wyraźniejsze.

Nie możemy w tym miejscu nie wspomnieć o rozwiązaniu, z którego jesteśmy szczególnie dumni. Szkło bezpieczne to takie, które nie tłucze się, nawet gdy zostanie uderzone. Działa to podobnie jak w przypadku szyby samochodowej,  która w czasie wypadku nie rozpada się na drobne części, a zostaje w całości.

Wszystko za sprawą specjalnej konstrukcji tego typu szkła. Nie jest to jednolita tafla, a składająca się z dwóch części powierzchnia. Pomiędzy elementami szklanymi znajduje się folia, dzięki której konstrukcja trzyma się w całości nawet w ekstremalnych warunkach. Dlatego nawet jeśli masz w domu dzieci i zwierzęta, drzwi metalowe przesuwne ze szkłem to bezpieczne i optymalne rozwiązanie.

Cichy, lekki system

Cenisz sobie ciszę? My też. Dlatego, żeby uniknąć skrzypienia, szurania i innych nieprzyjemnych dźwięków stworzyliśmy systemy oparte o rolki łożyskowane zapewniające lekki, a do tego naprawdę cichy posuw. Dodatkowo system jest bardzo łatwy w montażu, ale to już rzeczywistość, żadne czary 😉

Tu magia się nie kończy!

Materiały za nami, pora na etap drugi, czyli to, co dzieje się za drzwiami manufaktury Reno, gdy przychodzi czas na składanie drzwi. Wszystko na tym etapie zawdzięczamy nadzwyczajnej dokładności naszych pracowników, która sama w sobie jest już czymś niezwykłym. Nieczęsto można spotkać miejsca, w których naprawdę dba się o każdy szczegół, przenosząc obietnice z papieru na linię produkcyjną, prawda?

Przyjrzyj się – i to z bliska

To, co szybko zauważysz, oglądając z bliska nasze drzwi, to ich budowa. Drzwi są przygotowywane z myślą o użytkowaniu w Twoim domu, a nie w salonie firmowym, dlatego zadbaliśmy o to, by były dwustronnie takie same. Oznacza to, że zarówno umowny przód, jak i tył drzwi, będą prezentować się w Twoim wnętrzu bezbłędnie. W tej kwestii zdecydowanie nie idziemy na kompromisy.

Szprosy i profile

Tutaj ważne są, chociażby szprosy – nie są u nas naklejane, a prawidłowo mocowane, zapewniając trwałość konstrukcji. Natomiast profile nie są tworzone na kształt litery L, ale są zamknięte, identyczne po obu stronach.

Co z tą magią? #JAKOŚĆ

W Reno możemy od A do Z prześledzić, jak powstają drzwi przesuwne metalowe, które potem stają się integralnym elementem designu Twojego domu. Wiemy, skąd pochodzą wykorzystywane w produkcji materiały, oraz jak nasi specjaliści się z nimi obchodzą w czasie pracy, a wreszcie – jakie techniki są stosowane i co konkretnie dają. Na pewno można pomyśleć, że metal to metal, i tyle, nie ma co drążyć, ale my właśnie lubimy, kiedy wszystko jest dopięte na ostatni guzik, a każdy szczegół doskonale zaopiekowany.

Największa magia Reno to według nas jakość, która pozwala nam (a później także Wam) dostrzec wszystkie, nawet najdrobniejsze decyzje podjęte przez naszych projektantów i rzemieślników, każdą transformację materiału, a wreszcie po prostu magię, która jest widoczna w naszych produktach na samym końcu procesu.

Jakość RENO – detale które robią różnicę

Zobacz jak powstają drzwi przesuwne metalowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *