Zamki w drzwiach przesuwnych

Zamki w drzwiach przesuwnych

Czy drzwi przesuwne da się zamknąć na klucz?

O ile oczywista jest możliwość zamontowania zamków w „normalnych” drzwiach, tak zamontowanie zamków w drzwiach przesuwnych budzi dużo pytań i wątpliwości. Czy można zamontować zamek w drzwiach przesuwnych? Można! Dodatkowo są one efektowne i designerskie, dzięki czemu dodają drzwiom jeszcze więcej smaku.

Ważne pytania o małe rzeczy

Ten artykuł powstał po to, by ułatwić Ci wybór zamka do drzwi, stworzyliśmy również krótki poradnik, w którym dowiesz się o, czym warto pamiętać przy montażu zamków w drzwiach przesuwnych. Można go znaleźć na samym końcu artykułu, więc jeśli proces wyboru zamka masz już za sobą, możesz pominąć kilka następnych akapitów i udać się od razu na koniec. Mamy nadzieję, że ta lektura dostarczy Ci potrzebnej wiedzy i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Kilka danych technicznych

Proponowane przez nas zamki dzielimy na dwie grupy: wpuszczane, montowane w krawędzi skrzydła drzwiowego oraz haczyki. Proponowane przez nas zamki wykonane są z wysokogatunkowej stali nierdzewnej i obowiązuje na nie dwa lata gwarancji. Zamki nie poprawiają jednak szczelności drzwi. Warto o tym pamiętać decydując się na zamontowanie ich w łazienkach.  Wraz z zamkiem otrzymasz śruby potrzebne do montażu oraz instrukcję montażu. Przy zamkach wpuszczanych trzeba pamiętać, że potrzebna jest dodatkowa belka, która pozwoli na zamontowanie takiego zamka.

Zamek zasuwa drop

Zamek zasuwa drop
Zamek zasuwa drop
Zamek zasuwa drop

Zamek zasuwa DROP, do drzwi przesuwnych, jest świetnym rozwiązaniem, które zastąpi tradycyjne haczyki. Ten zamek został zaprojektowany specjalnie pod drzwi przesuwne. Dzięki jego konstrukcji można go zamontować zarówno od strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej drzwi. Jego łatwy montaż i prosty minimalistyczny design sprawia, że nie przeszkadza, a wręcz dodaje klasy drzwiom przesuwnym. Sprawdza się przy wszystkich modelach drzwi z naszej kolekcji. Jednak nie polecamy go do drzwi rustykalnych i stylizowanych na wiejskie, jest on do nich zbyt prosty. Zamek wykonany jest ze stali konstrukcyjnej, czyli niestopowej. Malujemy go proszkowo na kolor czarny.

Jego wymiary:

  • długość zewnętrzna: 8 cm
  • szerokość zewnętrzna: 6,5 cm

Haczyk rustykalny

Haczyk do drzwi, rustykalny
Haczyk do drzwi, rustykalny
Haczyk do drzwi, rustykalny

Jeśli chcesz zdecydować się na prosty zamek do drzwi rustykalnych, dobrym wyborem będzie ten żelazny haczyk. Doskonale sprawdza się on w drzwiach przesuwnych, ale również można zamontować go w okiennicach w stylu rustykalnym. Świetnie nadaje się do łazienek, charakteryzuje się prostotą wykonania i użytkowania. Dodatkowym plusem jest łatwy montaż, z którym każdy powinien poradzić sobie sam. My szczególnie polecamy go do drzwi z naszej linii Rustical. Wykonany z metalu, pomalowany jest na ciemnoszary, żeliwny kolor.

Jego wymiary:

  • długość zewnętrzna: 11 cm
  • szerokość zewnętrzna: 3,5 cm

Haczyk nowoczesny

Haczyk do zamykania drzwi, styl nowoczesny
Haczyk do zamykania drzwi, styl nowoczesny
Haczyk do zamykania drzwi, styl nowoczesny

Jeśli wybrałeś proste drzwi, to idealnie sprawdzi się przy nich haczyk do zamykania drzwi w nowoczesnym stylu. Nadaje się on do montażu w drzwiach przesuwnych od strony wewnętrznej. Również świetnie sprawdza się w łazienkach. Dostępny w kolorze szarym, wykonany jest ze stali nierdzewnej. Szczególnie polecamy go do drzwi z naszej linii Elegance.

Jego wymiary:

  • długość zewnętrzna: 16 cm
  • szerokość zewnętrzna: 3 cm

Haczyk czarny

Haczyk czarny do drzwi przesuwnych
Haczyk czarny do drzwi przesuwnych
Haczyk czarny do drzwi przesuwnych

Haczyk czarny do drzwi to idealne rozwiązanie do wszystkich drewnianych drzwi przesuwnych. Wykonany ze stali malowanej proszkowo na kolor czarny. Doskonale sprawdzi się  w łazience. Prosty design pozwala na zastosowanie do drzwi zarówno z linii Elegance, linii Rustical jak i drewnianych drzwi z linii Industrial.

Jego wymiary:

  • długość zewnętrzna: 11 cm
  • szerokość zewnętrzna: 3 cm

Zamek hakowy

Zamek hakowy do drzwi przesuwnych
Zamek hakowy do drzwi przesuwnych
Zamek hakowy do drzwi przesuwnych

Zamek hakowy to nasza propozycja zamka wpuszczanego, który montuje się w krawędzi skrzydła drzwiowego. Posiada on kluczyk, a jego wkładka posiada dodatkowy haczyk, który jest składany tak, aby nie wystawał poza płaszczyznę skrzydła. Zamek do drzwi przesuwnych z kluczem znakomicie sprawdza się w pomieszczeniach takich jak biura i gabinety, które wymagają zastosowania zabezpieczenia. Ze względu na charakterystykę drzwi jest to zamek jednostronny, zamykany na klucz tylko z jednej strony. Zamek można zamontować samodzielnie lub wybrać opcję montażu do zakupionych u nas drzwi, która obejmuje również dodatkową belkę w kolorze drzwi. Koszt takiej usługi wynosi 135 złotych. Wykonany ze stali dostępny jest w kolorze czerni.

O czym warto pamiętać przy montażu zamków w drzwiach przesuwnych?       

Zamki do drzwi przesuwnych nie są dwustronne. Zamek Drop można zamontować zarówno od strony zewnętrznej jaki i wewnętrznej, natomiast haczykowe nadają się do montażu zewnętrznego.

Jeśli planujesz montaż zamku, warto pomyśleć o zamontowaniu przy drzwiach belki, w którą będzie wchodził zamek, jest to konieczne w przypadku zamku hakowego, ale również przy pozostałych zamkach może ułatwić montaż.

Zamek hakowy świetnie sprawdza się w przypadku drzwi dwuskrzydłowych podobnie jak haczyki.

Montaż zamków haczykowych oraz DROP można zamontować samemu, jednak zamek hakowy wymaga zamontowania go wewnątrz drzwi, dlatego w tym przypadku warto skorzystać z naszej pomocy i zamówić drzwi z zamontowanym już zamkiem.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *