Bezpieczeństwo drzwi przesuwnych – jakie systemy sprawiają, że drzwi Reno są bezpieczne?

Czy drzwi przesuwne są bezpieczne? Co sprawia, że drzwi nie wypadną z prowadnicy górnej? Czy Wasze drzwi mają prowadnik dolny?Takie pytania dostajemy od Was codziennie. Jeśli interesuje Cię bezpieczeństwo drzwi przesuwnych, ten artykuł stworzyliśmy specjalnie po to, aby rozwiać Twoje wątpliwości i wyjaśnić co sprawia, że nasze drzwi są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu.

Dowiesz się z niego czym są:

  • Prowadnik dolny
  • Antyskoki
  • Stopery

Jedną z najważniejszych kwestii, na którą kładziemy nacisk przy projektowaniu drzwi przesuwnych, jest ich bezpieczeństwo. Chcemy, by nasz produkt był całkowicie bezpieczny dla jego użytkowników. Jak wiadomo, drzwi przesuwne są piękną ozdobą domu, tworzą niepowtarzalny klimat we wnętrzu, dodają mu stylu oraz stanowią często centralny punkt, który wpada w oko. Jednak nie są one jedynie ozdobą! Spełniają funkcję drzwi, są często użytkowane i powinno się to odbywać bez żadnego ryzyka. Dlatego do systemów przesuwnych dołączamy zestaw bezpieczeństwa, który sprawia, że użytkowanie naszych drzwi przesuwnych jest całkowicie bezpieczne. W skład tego zestawu wchodzą: prowadniki dolne, antyskoki oraz stopery, to one zapewniają bezpieczeństwo drzwi przesuwnych.

Prowadnik dolny

drzwi w stylu Loft, drzwi drewniane w metalowej ramie, drzwi przesuwne w stylu barn door, drzwi sosnowe,

W naszej ofercie posiadamy trzy rodzaje prowadników dolnych. Standardowo, do każdego zamówienia dołączamy prowadnik dolny “U” oraz prowadnik dolny “T”. Są to prowadniki, które montuje się do podłogi, prowadnik dolny “U” dedykowany jest do drzwi w metalowej ramie. Obejmuje on skrzydło drzwi, zapobiegając jego chybotaniu.

Prowadnik dolny “T” przeznaczony jest do drewnianych drzwi. Jego wystająca część wchodzi w specjalny frez wykonany na dole drzwi, tym samym poruszanie drzwi do przodu i tyłu staje się niemożliwe.

Prowadnik dolny ścienny do drzwi przesuwnych

Dodatkowym prowadnikiem, który wysyłamy na specjalne życzenie klienta, jest prowadnik dolny “R”. W odróżnieniu od poprzedników montowany jest do ściany, a drzwi objęte są z jednej strony specjalną rolką, która ułatwia przesuwanie drzwi i zapobiega chybotaniu. Ten prowadnik został zaprojektowany z myślą o wnętrzach, gdzie standardowych prowadników nie da się zamontować, na przykład ze względu na ogrzewanie podłogowe.

Antyskoki

Drzwi przesuwne montuje się na prowadnicy górnej, to po niej się poruszają. Antyskoki montuje się na górze drzwi przesuwnych, dzięki czemu dystans pomiędzy drzwiami (w miejscu montażu anyskoków) a prowadnicą się zmniejszą. To zapewnia, że drzwi nie „wyskoczą” z prowadnicy górnej. Nie musisz się więc martwić, że przy mocniejszym zamknięciu lub gdy najadą na zostawioną na podłodze zabawkę i niechcący uniosą się do góry, spowoduje to ich wypadnięcie z prowadnicy. Nasz system bezpieczeństwa zapobiega takim wypadkom. W rzeczywistości antyskoki to dwa niewielkie kółka, które zamontowane sprawiają, że drzwi przesuwne są bezpieczne.

Stopery

system przesuwny do drzwi, wieszaki do drzwi przesuwnych, prowadnica drzwi przesuwnych, drzwi w stylu Loft, drzwi drewniane w metalowej ramie, drzwi przesuwne w stylu barn door, drzwi sosnowe, tapeta w kropki

Jak sama nazwa wskazuje, stopery służą, by zatrzymać drzwi w odpowiednim miejscu. Ich montaż można regulować do własnych potrzeb. Mogą być umieszczone w dowolnym miejscu na prowadnicy górnej. Stopery regulują przesuwanie się drzwi na prawo oraz na lewo.

Zaprojektowaliśmy zestaw bezpieczeństwa, który gwarantuje użytkowanie drzwi przesuwnych bez ryzyka. Wiemy, że jest to dla Ciebie bardzo ważna kwestia, dla nas również! Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa naszych produktów, napisz do nas!

Zobacz także:

2 thoughts on “Bezpieczeństwo drzwi przesuwnych – jakie systemy sprawiają, że drzwi Reno są bezpieczne?

  1. Topy says:

    Jaka jest odległość płyty drzwi od ściany, obramowania otworu drzwiowego, jaka jest dźwiękochłonność i tzw. szpara przeciągowa (przepływ powietrza pomiędzy drzwiami, a ścianą) , jaka (czym są uszczelniane) jest izolacja i jak skuteczna ? Na żadnym z modeli tego nie pokazujecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *