Poznaj architekta #2

Obszarem specjalizacji Pracowni Projektowej DACON DESIGN jest głównie architektura wnętrz prywatnych i publicznych oraz wzornictwo.

Nazwa: Pracownia Projektowa DACON DESIGN
Projekty: prywatne i publiczne
Styl: nowoczesny
Kolory: odcienie szarości, niebieskiego oraz brązu
Materiały: elementy naturalne: drewno, kamień, beton

Tuż po zmianie wyglądu naszej strony wracamy do Was z kolejną odsłoną naszych wywiadów z architektami. Zróbcie chwilę przerwy w pracy, zaparzcie ulubioną kawę lub herbatę i wraz z nami poznajcie Agnieszkę Domańską, z którą niedawno mieliśmy okazję współpracować.

W czym się specjalizuje pracownia?

Obszarem specjalizacji Pracowni Projektowej DACON DESIGN jest głównie architektura wnętrz prywatnych i publicznych oraz wzornictwo.

Czy ma Pani swój ulubiony projekt, z którego jest Pani dumna?

Mam w swoim portfolio dwa projekty, które lubię najbardziej. Są to projekty barów lodowych. Pierwszy z nich znajduje się w Rzymie przy Via Della Madonna dei Monti, drugi w Lindos na greckiej wyspie Rodos. Wnętrza tych barów w całości wykonane są z dużych kostek lodowych 100/50/25 cm. Bary lodowe w Polsce nie są jeszcze tak popularne jak na południu Europy. Myślę jednak, że przy tak szybko zmieniającym się klimacie, znajdą wielu zwolenników w naszym kraju. A jak powstaje taki bar możemy zobaczyć na załączonym filmie.

W jakim stylu najbardziej lubi Pani pracować?

Projektując wnętrza raczej nie staram się od razu wrzucić je w ramy jakiegoś stylu. Każdy styl urządzania wnętrz zawiera bardzo ciekawe elementy, które warto wykorzystać. Choć muszę przyznać, że najbliżej jest mi do wnętrz nowoczesnych. Prostota, uniwersalność, a przede wszystkim funkcjonalność to cechy takich wnętrz. I choć są to wnętrza oszczędne w formie i stylistyce, nic nie stoi na przeszkodzie, aby znalazły się w nich mocne akcenty. To one właśnie często nadają wnętrzu charakter.

Czy są jakieś kolory, w których najlepiej się Pani odnajduje? A może ma Pani swoje ulubione materiały?

Zawsze staram się, aby bazę kolorystyczną wszystkich wnętrz stanowiły trzy kolory, do których dorzucam jakiś akcent. Są to przeważnie wszelkie odcienie szarości (od złamanej bieli po grafit), niebieskiego czy brązu. Kolorystycznym akcentem we wnętrzach może być np. ciekawy fotel, lampa lub dywan w kolorze butelkowej zieleni lub żółci. Z materiałów zdecydowanie najbardziej lubię te naturalne, jak drewno, kamień i beton.

Przejdźmy do naszej współpracy. Czy może Pani w kilku słowach opisać realizację, do której wykorzystano drzwi Reno?

Całkiem niedawno miałam przyjemność wykonać projekt wnętrza mieszkania, któremu nadałam loftowy charakter. W jego centralnej części znajdował się salon z otwartą kuchnią, a nad nim przestronna antresola. Zaproponowałam dwie okładziny ścienne: beton i starą cegłę. Do nich drewniane meble połączone z metalem, industrialne lampy z widocznymi kablami oraz czarno – białe fotografie w dużych formatach. Antresolę przeznaczyłam na sypialnię z wydzieloną garderobą. Przesuwne drzwi garderoby to drzwi Loft z linii Industrial. Znając ofertę Reno od razu wiedziałam, że to właśnie one powinny się tam znaleźć.

Czy osiągnęła Pani zamierzony efekt?

Wyszło tak jak planowałam. Stylistyka drzwi, system ich montażu oraz kolor idealnie wpisały się w tą nową przestrzeń. Zarówno ja, jak i moi Klienci jesteśmy bardzo zadowoleni.

Co najbardziej podoba się Pani w drzwiach Reno?

Decydując się na drzwi Reno mamy wiele możliwości wyboru: począwszy od stylistyki skrzydła (linia Elegance, Industrial, Rustical), poprzez system ich montażu aż po rodzaj klamki i kolor. Dzięki temu możemy stworzyć drzwi takie, jakie sobie wymarzymy. Zrobione w dowolnym rozmiarze i o dowolnym charakterze będą pasowały do każdego wnętrza.

Co Pani uważa za największą zaletę drzwi Reno?

Tak, jak wspomniałam wcześniej, największą zaletą jest możliwość wyboru. Stworzenie drzwi według własnego pomysłu nie stanowi żadnego problemu.

Dodam jeszcze, że marka Reno doskonale zadbała o komfort pracy architekta. Doskonale przygotowane są materiały do pracy przy tworzeniu kolejnych wnętrz. Rysunki techniczne, modele 3D oraz fachowe doradztwo to elementy, które bardzo ułatwiają nam pracę.

Komu poleciłaby Pani drzwi Reno?

Wszystkim tym, którzy pragną mieć w swoich wnętrzach nietuzinkowe rozwiązania. Drzwi, które będą stanowiły w każdym wnętrzu podstawowy element dekoracyjny, pełniąc jednocześnie funkcje wydzielenia przestrzeni.

Przejdź do sklepu

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *