Jak dobrać kolor drzwi do wnętrza?

Wybór koloru to jedna z najtrudniejszych decyzji przy zakupie drzwi przesuwnych, skoro zastanawiasz się jak dobrać kolor drzwi, trafiłeś w dobre miejsce. Wiele osób przy doborze koloru stawia na barwy, które wtapiają drewno w otoczenie ale jeśli mówimy o drzwiach przesuwnych warto pamiętać, że z kolorem w tym przypadku można się wyróżnić. Ten artykuł przybliży Ci możliwe opcje kolorystyczne oraz pomoże dobrać produkt odpowiedni dla Twojego domu i odpowiedzieć na pytanie „Jak dobrać kolor drzwi?”.

Jaki efekt chcesz osiągnąć?

Najpopularniejsze wykończenia, to biały, dąb i taupe – te kolory są łatwe w komponowaniu i pasują do większości wnętrz, więc są bardzo dobrym wyborem jeśli stawia się na naturalność i swobodę w aranżacji. Warto wiedzieć jak miksować kolory i tekstury by wnętrza nie wyglądały nudno lub uniknąć sytuacji gdy drzwi nie pasują do całego wnętrza. Wszystko zależy jaki efekt mamy wywołany we wnętrzu.

 • Kontrast – wywołany przez dwie przeciwstawne barwy. Wykorzystanie siły kontrastu to niezawodny trik, który pozwoli nadać wnętrzu nowoczesny wyraz i urozmaici aranżację.
 • Harmonia monochromatyczna –  zastosowaniu różnych tonacji jednego odcienia o tej samej temperaturze. Jest to zabieg niezwykle efektowny, dzięki któremu w łatwy sposób można osiągnąć wrażenie subtelnej harmonii we wnętrzu.
 • Harmonia analogiczna – to zastosowanie we wnętrzu trzech sąsiadujących na kole barw ze sobą odcieni. To rozwiązanie doskonale sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach, dając możliwość zastosowania mocnego akcentu kolorystycznego.

Gdy już to zostanie ustalone można przejść do dobierania koloru drewna do konkretnego wnętrza.

Neutralne drzwi

Dobierz kolor drzwi do wnętrza

Pierwszym krokiem do dopasowania koloru drzwi do wnętrza powinno być wyeliminowanie kolorów, które zupełnie nie wpasowują się w miejsce gdzie umieścisz drzwi. Wybranie 3 – 4 możliwych wariantów znacznie ułatwi kolejne kroki. Istnieje możliwość zamówienia próbek (tutaj), które wysyłamy w formie 20 centymetrowych desek do Twojego domu. Jest to najkrótsza i najłatwiejsza droga doskonałego dopasowania koloru do wnętrza.

Jak dobrać kolor drzwi wewnętrznych? Skup się na tym co już masz. Nie zawsze na etapie projektowania wprowadzamy drzwi do wnętrza. Jeśli planujesz zmiany w gotowym już pokoju spróbuj dopasować kolor drzwi do półtonów obecnych w innych elementach wystroju. Najtrudniejsza do zmiany jest podłoga, więc to na niej najlepiej się skupić.

Drewno nigdy nie jest jednolite, a analizując jego kolory możemy dostrzec tony i półtony, które sprawiają, że nie jest płaskie. To właśnie z tej obserwacji powinny wyłonić Ci się 3 – 4 warianty. Jak je wybrać?

 • Określ czy półtony drewna są w barwach zimnych, ciepłych czy neutralnych, na przykład zimne będą zawierały niebieskości, fiolety i czerwienie, a ciepłe półtony to – żółcie, złoto i odcienie brzoskwini, natomiast neutralne półtony w drewnie to miks ciepłych i zimnych półtonów.
 • Półtony z wnętrza powinny do siebie pasować, jeśli więc są one ciepłe, takie same powinny pojawić się na drzwiach. Najlepsza sytuacja jest w momencie gdy są one neutralne, można do nich dobrać zarówno ciepły jak i zimny kolor drewna.
Kolory ciepłe

KOLORY CIEPŁE:

 • Rustic
 • Dąb
 • Czekolada
 • Palisander
Kolory neutralne

KOLORY NEUTRALNE:

 • Biel rustykalna
 • Teak
 • Jasny orzech
 • Orzech
Kolory zimne

KOLORY ZIMNE:

 • Biel kryjąca
 • Grafit
 • Czarny dąb
 • Jesion
 • Stary dąb

Jak dobrać kolor drzwi by uzyskać:

Kontrast osiągamy łącząc na przykład czekoladę z dębem, lub czarny dąb ze starym dębem.

Harmonię monochromatyczną osiągamy na przykład miksując dąb z rustic lub palisander z czekoladą. Oscylujemy wówczas w obrębie czerwieni i fioletu. Można również zestawić kolor czarny dąb z grafitem jako różne nasycenia szarości i czerni.

Harmonię analogiczną wywołamy łącząc na przykład palisander z czekoladą i jesion z starym dębem oraz rustic z palisandrem.

Pamiętaj, że:

Dobór koloru drzwi wewnętrznych powinien opierać się przede wszystkim na stylu i wielkości pomieszczenia.

 • Małe wnętrza powiększają jasne kolory dlatego jeśli umieszczasz drzwi przesuwne w małym mieszkaniu wybierz naturalne, jasne kolory.
 • We wnętrzu musisz zachować harmonię, dlatego nie należy więc wybierać koloru, który odstaje od reszty i jego wybór nie jest poparty dopasowaniem go do wnętrza.
 • Często spotykamy się z opinią, że drzwi muszą być dopasowane do koloru okien. Jednak wiele aranżacji, przy których mieliśmy okazję pracować udowodniło nam, że tak nie jest, a szczególnie w przypadku drzwi przesuwnych.
 • Dla ułatwienia wyboru znajdziesz u nas trzy linie: Industrial, Rustical oraz Elegance. Każda z dostępnych opcji jest możliwa do wykonania w wybranym przez Ciebie kolorze.
Kolor drzwi w mieszkaniu

Decydując się na białe drzwi mamy do wyboru dwie opcje: efekt kryjący lub efekt rustykalny. Cały artykuł o takich drzwiach znajdziesz tutaj. Białe drzwi ładnie wyróżniają się przez czarny, stalowy system, po którym się poruszają. Dlatego też nie możliwe jest całkowite „ukrycie” naszych drzwi.

W naszej ofercie można również znaleźć kolory, które są mocne i przyciągają wzrok. Są to: czekolada, czarny dąb, popiel czy palisander. Jako rezultat uzyskamy dominujący efekt mocnego akcentu we wnętrzu. Takie drzwi mogą stać się istotnym elementem wystroju nowoczesnych wnętrz awangardowych.

Kolory drzwi dostępne u nas na stronie, nie zamykają drogi do innych rozwiązań. Jest możliwość pomalowania drzwi na, każdy wybrany przez Ciebie kolor. Nie straszne dla nas soczyste zielenie, czy energetyczne czerwienie. Jest to doskonała alternatywa dla osób które dążą do niesztampowych rozwiązań i szukają rozwiązania, które dopasuje się do ich pomysłów. Mocne kolory we wnętrzach to zobowiązanie, ale za to jak efektowne.

Jak nie drewno to…

Drzwi przesuwny - mocny punkt w mieszkaniu

Wiadomo, że nie samym drewnem drzwi są budowane, ponieważ wychodzimy na przeciw Twoim potrzebom stworzyliśmy również linię Industrial, w której możesz znaleźć piękne metalowe drzwi, które wypełniamy na przykład lustrem lub szkłem. To rozwiązanie sprawdza się we wnętrzach loftowych i nowoczesnych, dlatego dzięki użyciu szkła są one lekkie wizualnie i nadają się do pomieszczeń małych i słabo oświetlonych. Największą ich zaletą jest to, że przenika przez nie światło. Istnieje możliwość wypełnienia ich szkłem mlecznym oraz zupełnie przezroczystym.

Oferujemy Ci pomoc również kiedy przychodzi do wyboru drzwi przesuwnych. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania nie bój się napisać czy zadzwonić. Wiemy jak ważne dla Ciebie jest to by wnętrza Twojego domu wyglądały jak najlepiej dlatego idealny efekt końcowy jest dla nas również priorytetem. Jeśli nadal nie znasz odpowiedzi na pytanie: Jak dobrać kolor drzwi? Napisz do nas!

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *