Kuchenne Rewolucje, czyli drzwi przesuwne w kuchni!

Aranżacja mieszkania zawsze jest wyzwaniem. Projektując lub remontując chcesz, aby efekt końcowy był idealny. Dobierając kolory, wzory i style, które będą oddawały indywidualny charakter mieszkania nie zapomnij o kuchni. Dziś inspirujemy Was pomysłami na drzwi przesuwne w kuchni!

Moda na otwarte wnętrza sprawia, że projektując przestrzeń mieszkalną często rezygnuje się z drzwi, argumentów za tym, aby ich się pozbyć jest wiele. Zajmują cenną przestrzeń, otwierają się nie na tą stronę co trzeba, optycznie zmniejszają pomieszczenie lub po prostu nie pasują między kuchnią a salonem. Za nim jednak zrezygnujecie z ich montażu zobaczcie co proponujemy zamiast tradycyjnych drzwi do kuchni.

Drzwi przesuwne w kuchni

Drzwi przesuwne do spiżarni przy kuchni

Kiedy metraż kuchni jest mały lub rozkład pomieszczenia niezbyt funkcjonalny stajesz przed wyzwaniem – co zrobić. Kuchnia powinna być pomieszczeniem funkcjonalnym i komfortowym w użytku, a przy tym wyglądać ładnie oraz schludnie. Jak zaaranżować wnętrze tak, by bez problemu zmieściły się w nim wszystkie sprzęty?

Trików na funkcjonalne urządzenie małej kuchni jest kilka, można podpatrzeć je na blogach czy portalach zajmujących się wystrojem wnętrz. Zazwyczaj jednak pierwszym pomysłem, będzie usunięcie drzwi pomiędzy kuchnią a salonem lub jadalnią. Zyskasz dzięki temu kilka dodatkowych centymetrów wolnej przestrzeni. Niemniej jednak jest kilka wad otwartej kuchni. Są one szczególnie widoczne w mieszkaniach osób, które lubią gotować. Widać je i czuć w postaci unoszących się po całym wnętrzu zapachach i plamach tłuszczu kuchennego. Otwarta kuchnia nie sprawdza się też jeśli nie lubisz zbyt często sprzątać – brudne kubki czy naczynia albo okruszki nie wpływają pozytywnie na estetykę żadnego mieszkania.

1.875,002.425,00
1.775,002.675,00
1.875,002.675,00
1.825,003.325,00

Jakie funkcje mogą pełnić drzwi przesuwne w kuchni?

Żółte drzwi przesuwne do spiżarni w nowoczesnej kuchni

Przede wszystkim jak każde inne drzwi mogą oddzielać kuchnię od innych pomieszczeń, np. od jadalni lub salonu, nie zabierając przy tym cennej przestrzeni. Za pomocą drzwi przesuwnych można oddzielić, a potem równie łatwo połączyć wybrane wnętrza, również i te kuchenne. Wybór wzoru drzwi, ich stylu i charakteru w tym przypadku należy tylko do Ciebie – możesz zdecydować się na design, pasujący do charakteru Twoich czterech kątów.

Świetnie sprawdzą się również jako zamknięcia szaf wnękowych lub spiżarni. Pozwalają na szybki i łatwy dostęp do przechowywanych rzeczy, które są Ci niezbędne do przygotowania wybranej potrawy, a przy tym pozwalają zasłonić wnętrze spiżarni przed osobami postronnymi. W przypadku szaf wnękowych lub drzwi przesuwnych do spiżarni ciekawym rozwiązaniem jest montaż drzwi półprzezroczystych. Dzięki temu będziesz zawsze widzieć zarys przedmiotów i będziesz mógł je szybko zlokalizować, a Twoi goście nie zobaczą np. panującego na półkach bałaganu.

Drzwi przesuwne naścienne można również wykorzystać jako tablicę informacyjną. Chcesz na nich zapisywać ciekawe przepisy, a może listę zakupów lub plan tygodnia? Nic prostszego – wystarczy pomalować je modną ostatnio farbą magnetyczną. Zyskujesz alternatywę dla klasycznych karteczek na lodówce i to wyglądającą o wiele ciekawiej.

Pralka w kuchni czy w łazience?

Architekci wnętrz (a także i osoby, które kiedykolwiek same aranżowały wnętrze swojego mieszkania czy domu) jednoznacznie wskazują, że największe problemy zawsze dotyczą kuchni i łazienki. Planując urządzenie tych pomieszczeń napotyka się na wiele pytań i dylematów. Jakich? Na przykład ten dotyczący gdzie powinna znajdować się pralka – w kuchni czy w łazience? Zastanawiacie się co to pytanie ma wspólnego z drzwiami przesuwnymi w kuchni? Dla tych z Was, którzy są zwolennikami pralki i suszarki w kuchni drzwi przesuwne stanowią idealne rozwiązanie, spójrzcie tylko zdjęcie po prawej stronie. Prawdziwa inspiracja!

Naścienne drzwi przesuwne są ciekawą alternatywną dla pralek zamykanych w szafkach kuchennych czy montowanych w zabudowie. Pomysł zastosowania naściennych drzwi przesuwanych dla schowka na pralkę sprawdzi się bardzo dobrze w przypadku większych mieszkań lub domów. Same drzwi nie zabierają dużo miejsca. Jednak sama kwestia wydzielenia miejsca na pralnio-suszarnie przy małych metrażach może być problematyczna. Warto pamiętać o tym rozwiązaniu. W ten sposób można odizolować piorące sprzęty AGD od miejsca gdzie dokonujesz kulinarnych podbojów.

Drzwi przesuwne w kuchni

Dla koneserów

Białe drzwi przesuwne w kuchni

O tym, że drzwi przesuwne idealnie sprawdzają się w kuchni jako zamykanie szaf wnękach lub spiżarni pisaliśmy już powyżej, istnieje jednak jeszcze jedno pomieszczenie gdzie można zastosować ten rodzaj zamykania. Można je nazwać również i spiżarnią, ale zapewne na to określenie oburzą się prawdziwi koneserzy… wina. Naścienne, szklane, przesuwne drzwi to wyśmienity pomysł na aranżację „piwniczki” czy komórki na ten wykwintny trunek. Dodatkowo odpowiedni design podkreśli styl tego pomieszczenia i nada mu niepowtarzalny charakter. Szklana tafla zapewni, że często zdobione butelki będą doskonale widoczne i zapewnia wnętrzu ekskluzywny wygląd.

Słowem – mnóstwo możliwości!

Tak wiele jak jest osób, tak wiele może być pomysłów na drzwi przesuwne. Mogą przybrać klasyczny i elegancki styl albo też być dopełnieniem kuchni w stylu retro czy boho. I to właśnie jest najlepsze w drzwiach przesuwnych ich designie jest uzależniony od Ciebie! Więcej inspiracji znajdziesz TU.

Jesteś zwolennikiem prostego stylu skandynawskiego – zamontuj w kuchni klasyczne, drewniane drzwi, np. bielone, doskonale skomponują się one z surowym charakterem z północy. Wolisz rustykalne wnętrza postaw na drewniane, postarzałe drzwi naścienne. Masz inny pomysł – nie ma problemu! Twoje drzwi mogą mieć etniczne wzory lub widok na Statuę Wolności. Zobacz jak jeszcze mogą wyglądać drzwi przesuwne w Twojej kuchni.

Zobacz także:

One thought on “Kuchenne Rewolucje, czyli drzwi przesuwne w kuchni!

  1. Anonim says:

    a co z rożnicą temperatur między kuchnią a spiżarnią? w jakim stopniu drzwi przesuwne będą chronić przed ogrzewaniem spiżarni przeez ciepło z kuchni, albo wychładzaniem kuchni przez zimno panujące w spiżarni? czy jest do dużo mniejsza szczelność niż przy zwykłych drzwiach? prosze o podzielenie się doświadczeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *